Naujienos

Tekstilinio kanapių pluošto gamintojas “Natūralus pluoštas” įsitvirtina pasaulio rinkose

25 rugpjūčio, 2020

Kėdainių LEZ’e veikiantis kanapių pluošto perdirbimo fabrikas “Natūralus pluoštas” skaičiuoja jau antrą sezoną. 2019 m. į modernaus fabriko statybas investavus per 8,2 ml. eurų, bendrovė net 90% produkcijos eksportavo į užsienį. Nors šiais metais pandemija šiek tiek pristabdė plėtrą, vis tik tikimasi nuoseklaus pardavimų augimo.

Neatsitiktinai kanapių pluošto perdibimo fabriko statyboms buvo pasirinkta Kėdainių laisvoji ekonominė zona. Įsikūrimo greitis, visapusiška LEZ vadovų pagalba bei glaudus bendradarbiavimas su Kėdainių savivaldybe paskatino įmonės vadovybę priimti sprendimą ir statyti fabriką būtent šiame regione. Bendrovė leidimą statyboms gavo 2018 m. balandį, o po metų buvo oficiliai pradėta veikla. Tai didžiausia kanapių pluošto perdirbėja Baltijos šalyse, teikianti visą pluoštinių kanapių auginimo ir perdirbimo ciklą. Fabrikas įkurtas 2,5 hektarų teritorijoje, o jo plotas sudaro 7000 kv. metrų.

Gamybos procesas fabrike yra 100 proc. automatizuotas, technologinės linijos – sukurtos ir pagamintos Belgijoje.

Kompanijos tikslas – pasiekti, kad kanapių pluoštas taptų vienas iš dažniausiai naudojamų natūralių pluoštų tvarios XXI amžiaus tekstilės ir mados pramonėje. Kita vertus, įmonės vadovas teigia, jog artimoje ateityje kanapių pluoštas nors visiškai ir nepakeis medvilnės, tačiau užims vis didesnę rinkos dalį.

Tvarumo idėjos yra itin svarbios šiandienos verslo pasaulyje, todėl ir “Natūralus pluoštas” koncentruojasi į gamybą be atliekų. Kanapių stiebeliai perdirbami į ypač aukštos kokybės pluoštą, skirtą tekstileiTekstilinio kanapių pluošto gamybai ypač svarbus kanapių auginimo procesas, dėl to kompanija augina tik išskirtinai pluošto gamybai skirtas kanapes.  Spaliai ir dulkės naudojamos kitose šakose – statybų pramonėje, naminių gyvūnų paklotui, o granulės šilumos energijai gaminti.  

Aukščiausią kanapių pluošto kokybę be jokių sveikatai žalingų medžiagų  kompanija gali garantuoti, nes patys kontroliuoja procesą nuo sėklų išvedimo, jų paruošimo, auginimo ir priežiūros iki derliaus nuėmimo specializuota nupjovimo technika ir perdirbimo.

Pluoštinės kanapės – žemės ūkio kultūra, kuri, kaip ir linas, Lietuvoje buvo auginama nuo seno. Kanapės praturtina dirvožemį, ir neleisdamos daugintis piktžolėms, yra puikiai tinkamos sėjomainai. Tai svarbios savybės ūkininkams, auginantiems tik ekologišką produkciją. Lietuvoje pluoštinių kanapių auginimas tapo aktyvesnis apie 2011-uosius metus. Tuomet plotai buvo nedideli ir siekė kiek daugiau nei 50 hektarų. Pastaruoju metu kanapių auginimui šalyje yra skirta daugiau nei 4000 hektarų. Lietuvoje yra ypač palankios gamtinės sąlygos auginti kanapes, o pasaulyje daugiausios kanapių tiekėjos yra Kinija, Kanada bei Prancūzija.

Bendrovė “Natūralus pluoštas” kanapių stiebelių apdirbimui dar pernai įsigijo 4 kombainus ir specialias pjovykles. Už techninės įrangos suprojektavimą ir gamybą buvo atsakingi Lietuvos gamintojai. Numatyta, jog maksimalus fabriko gamybinis pajėgumas yra 30 000 tonų per metus, o iš perdirbtos žaliavos galima pagaminti apie 10 tūkst. tonų kanapių pluošto. Vykdant nuoseklią plėtrą gamybiniai pajėgumai siektų apie 25 000 – 30 000 tonų per metus.

Kaip teigia bendrovės direktorius, dalį perdirbto pluošto kompanija parduoda kitoms įmonėms, gaminančioms siūlus. Direktorius pabrėžia, jog jų kompanija taip pat perka siūlų gamybos paslaugas. Tolesnėje gamybos grandinėje yra siuvami rankšluosčiai, chalatai ir kt. Kanapių pluošto perdirbimo srityje dirbančios kompanijos vis dar eksperimentuoja, kadangi tai yra palyginti nauja verslo šaka. Kita vertus, “Natūralus pluoštas” jau gali pasidžiaugti patikimais partneriais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Kompanija įsitikinus, kad kanapių pluoštas dėl savo teigiamų savybių ir teigiamo poveikio aplinkai, artimoje ateityje taps dar labiau paklausia žaliava tekstilės gaminių gamybai ilgainiui keičiant kur kas mažiau aplinkai draugiškus pluoštus. Lietuvai, bei Lietuvos tekstilininkams, tai yra taip pat strategiškai svarbus žingsnis, leisiantis sustiprinti Lietuvos tekstilininkų pozicijas pasaulinėje rinkoje. Šiuo metu Natūralus pluoštas 90 proc. perdirbto kanapių pluošto eksportuoja į ES ir Azijos šalis.

А я знаю как найти правильную ссылку на гидру по этому поделюсь с вами и зеркалом и официальной ссылок на hydraruzxpnew4af зеркало гидры онион