Naujienos

Šiaulių LEZ oficialiai pradėta naujo DPD siuntų terminalo statyba

04 liepos, 2022

Šiaurės Lietuvoje esančioje Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (ŠLEZ) oficialiai startavo vienos iš Lietuvos siuntų pristatymo lyderių bendrovės „DPD Lietuva“ naujojo siuntų terminalo, į kurį numatoma investuoti apie 2,5 mln. eurų, statybos. Planuojama, kad čia iškils beveik 2,4 tūkst. kvadratinių metrų sandėliavimo paskirties pastatas, kuris ateityje, 1,6 hektaro ploto sklype, galės būti plečiamas pagal įmonės poreikį.

„DPD Lietuva“ siuntų skirstymo centro statybvietėje buvo įkasta speciali kapsulė ateities kartoms. Pasak Šiaulių LEZ vadovo Artūro Klangausko, tai yra pirmoji istorijoje kapsulė šioje ekonominėje zonoje.

„Džiaugiamės pradėdami dar vieną plėtros etapą, kuris reiškia, kad Šiauliuose įsikurs viena iš savo srities lyderių, siuntų pristatymo bendrovė „DPD Lietuva“. Simbolinis ateities kartoms skirtos kapsulės įkasimas svarbus ir mums. Dvejus metus trukęs intensyvus koronaviruso pandemijos laikotarpis ne tik kėlė abejonių dėl ateities ir verslo planų, bet ir vertė rinktis kitas bendravimo formas. Tai, kad galime susirinkti gyvai ir vėl puoselėti tradicijas stiprina pojūtį, kad gyvenimas grįžta į įprastas vėžes“, – tvirtina A. Klangauskas.

Pasak jo, „DPD Lietuva“ atėjimas į Šiaulių LEZ išplės zonos, iki šiol pritraukusios išskirtinai gamybos įmones, patrauklumą logistikos rinkos žaidėjams.

„Built-to-suit“ tipo sandėliavimo ir siuntų centro statybos projektą „DPD Lietuvai“ įgyvendins Norvegijos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Baltic Sea Properties“ (BSP), dirbanti su tokiomis logistikos ir skirstymo įmonėmis kaip „Oribalt“, „Vingės“ terminalas, „Delamode“, „Rhenus Logistics“.

Planuojama, kad siuntų skirstymo centrą Šiaulių LEZ „DPD Lietuva“ nuomosis 15 metų. Pastatas turėtų būti baigtas statyti dar šių metų spalį, o ekonominė veikla jame bus pradėta iki metų pabaigos.

„DPD Lietuva“ generalinis direktorius Robertas Vilkaitis pažymi, kad apie plėtrą ir naujojo siuntų skirstymo terminalo įrengimą šiaurės Lietuvoje galvota jau seniai, tačiau sparčiai augantys siuntų srautai ir neslopstanti e. komercija šiuos planus paspartino.

„Pandemijos paskatinta prekyba internetu ir toliau neleidžia atsikvėpti mūsų kurjeriams. Tai reiškia, kad norėdami išlaikyti aukštą siuntų pristatymo kokybę, nuolat investuojame į vidinę savo infrastruktūrą. Naujasis siuntų terminalas Šiauliuose leis efektyviau paskirstyti ruošiamas siuntas ir dar greičiau pristatyti jas klientams. Ženkliai didesnis siuntų paskirstymo centro plotas ir žymiai išaugęs pakrovimo zonų skaičius užtikrins, kad kurjeriai su pakrautomis siuntomis išvyks anksčiau, o kelionės tikslą pasieks sparčiau“, – Robertas Vilkaitis, „DPD Lietuva“ generalinis direktorius.

Šiaulių LEZ „DPD Lietuvos“ siuntų centre bus įrengta atitinkamai 40 zonų, skirtų kurjerių mikroautobusų pakrovimui, 16 sunkvežimių pakrovimo zonų.  

Šiuo metu „DPD Lietuva“ šalyje turi 13-a siuntų skirstymo centrų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1100 darbuotojų, iš jų daugiau kaip 630 kurjerių. Šiauliuose DPD dabar turi 1,7 tūkst. kvadratinių metrų ploto siuntų terminalą.

Apie „DPD Lietuva“:

UAB „DPD Lietuva“ yra tarptautinės siuntų pristatymo grupės „DPDgroup“ dalis. Įmonė yra siuntų pristatymo / kurjerių verslo Lietuvoje lyderė. „DPD Lietuva“ paslaugos – siuntų pristatymas į visos Europos mastu ir nuolat plečiamas DPD paštomatų tinklas. „DPD Lietuva“ šiuo metu dirba per 850 darbuotojų.

 

Apie „Baltic Sea Properties“:

„Baltic Sea Properties AS“ yra Norvegijos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros ir ilgalaikės nuomos paslaugų bendrovė, Lietuvoje dirbanti komercinio NT sektoriuje. Norvegijos įmonės akcijos kotiruojamos „Euronext Growth Oslo“ biržoje.

 

Apie Šiaulių LEZ:

UAB „Šiaulių laisvoji ekonominė zona“ valdo įmonė „Investment Partner“, kuri priklauso bendrovėms „Progressive Business Solutions“ ir „Eika“. Iš 130 hektarų teritorijos Šiaulių LEZ išnuomoti 9 hektarai, kuriuose įsikūrė tokios įmonės kaip „Bär Cargolift“, „Vilmers“, „Plus Windows“, „RD Signs“ bei „Medicinos linija“.