Naujienos

Šiauliuose „Vilmers“ investuos apie 20 mln. eurų

06 rugpjūčio, 2021

Bendradarbiavimo susitarimą „Vilmers“ bei Šiaulių LEZ pasirašė balandžio 30 dieną. Baldų gamintoja tampa penktąja ir pačia didžiausia investuotoja Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje.

„Kol vyksta naujos gamyklos projektavimo darbai, o statybos žaliavos bei darbai išlaiko augimo tendenciją, 20 mln. eurų investicijas Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje vertiname kaip preliminarias. Į tai neįskaičiuojame naujos gamybos įrangos, kurią ketiname įsigyti. Dvigubai išplėstas gamyklos plotas ir beveik 50 proc. padidintas darbuotojų skaičius mums leis patenkinti paklausą ir išauginti apyvartą apytiksliai 3 kartus iki 80 mln. eurų“, – teigia „Vilmers“ direktorius Ovidijus Jalonskis.

Šiuo metu „Vilmers“ dirba buvusiose „Tauro“ televizorių gamyklos patalpose Šiauliuose, kur užima 21 tūkst. kvadratinių metrų plotą. 7,5 hektaro ploto sklype Šiaulių LEZ iškils 42 tūkst. kvadratinių metrų ploto naujoji gamykla, kurioje bus įkurta apie 600 darbo vietų. Dabar baldų gamintoja yra įdarbinusi apie 470 žmonių.

Pasak O. Jalonskio, jau dabar įmonėje galėtų dirbti apie 600 žmonių, tačiau darbo vietų plėtrą riboja ir gamybos patalpų plotas, ir darbuotojų trūkumas.

„Tampame vis patrauklesne vieta įsikurti verslui, ypač tam, kuris intensyviai dirba su eksporto rinkomis. Investicijos į Šiaulių LEZ infrastruktūrą siekia apie 13-14 mln. eurų. Tuo tarpu miesto savivaldybei investuojant į civilinę Šiaulių oro uosto dalį bei geležinkelių infrastruktūros plėtrą, turime unikalų kelių, geležinkelio ir oro transporto mazgą, kuris yra kritiškai svarbus verslo plėtrai“, – sako Šiaulių LEZ vadovas Artūras Klangauskas.

Šiaulių LEZ įsikūrę įmonės: reklamos stendus gaminantis „Reklamos diktatorius“, inovatyvių odontologijos medžiagų gamintoja „Medicinos linija“, plastikinių langų gamintoja „Plus Windows“, krovinių liftų gamintoja „Bar Cargolift“.

Šiais metais vyks naujosios „Vilmers“ baldų gamyklos projektavimo ir sklypo paruošimo statyboms darbai. Gamybą Šiaulių LEZ baldų gamintoja tikisi pradėti 2022 metų pabaigoje arba 2023 metų pradžioje.

Baldų gamintojos vadovas teigia, kad nors gaminių paklausa nuolat auga, tačiau iki naujos gamyklos atidarymo gamybą ir darbuotojų skaičių numatoma pagal galimybes minimaliai didinti dabartinėse patalpose.

„Vilmers“ dirba iš esmės eksporto rinkoms, kurioms tenka apie 98 proc. baldų gamintojos gaminių. Didžiausios įmonės rinkos yra Norvegija, JAV, Kanada.

„Džiaugiamės progresuojančiu pramonės augimu bei investicijomis ne tik į technologijas, produktų vystymą, tačiau ir į gamyklų plėtrą. Tikime, jog Vilmers ženkliai prisidės prie LEZ kompetencijų ir sinergijos vystymo ir taps puikiu pavyzdžių lietuviško kapitalo įmonių sėkmingos plėtros pavyzdžiu“, – teigia Šiaulių LEZ valdybos pirmininkas

Dalis Šiaulių LEZ infrastruktūros buvo užbaigta 2018 metais ir per šį laiką čia įsikūrė 5 gamyklos. UAB „Šiaulių laisvoji ekonominė zona“ yra valdoma įmonės „Investment Partner“, kuri priklauso bendrovėms „Progressive Business Solutions“ ir „Eika“.