Naujienos

Gyvūnų ėdalo gamintoja „Kormotech“ atidaro gamyklą Lietuvoje

17 rugpjūčio, 2020

Šeimos valdoma Ukrainos bendrovė „Kormotech“, gaminanti ėdalą katėms ir šunims, baigė naujosios gamyklos statybos darbus. Šlapio gyvūnų ėdalo gamyklą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje buvo nuspręsta statyti siekiant padidinti gamybos pajėgumus ir suteikti logistinių pranašumų užsakovams visame pasaulyje. Bendra investicijų suma sudaro daugiau nei 10 mln. eurų., ketinama sukurti virš 60 darbo vietų.

Šios gamyklos atidarymas – bendrovės pasaulinės strategijos dalis. „Kormotech“ yra užsibrėžusi ambicingą tikslą – iki 2023 m. tapti viena iš 50 didžiausių šio sektoriaus bendrovių pasaulyje.

„Pasirinkome investuoti Lietuvoje, Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje, nes čia matome daug ekonominių ir logistinių privalumų. Geografinė šalies padėtis – pranašumas tolesnei plėtrai į Europos rinką. Čia taip pat  radome patraukliausias sąlygos vystyti verslui. Manome, kad „Kormotech“ gamykla Lietuvoje skatins vietos žaliavų, kurios būtinos gyvūnų ėdalo gamybai, tiekėjų augimą“, – teigia „Kormotech“ savininkas ir vadovas Rostyslavas Vovkas.

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų viceministro Mariaus Skuodžio teigimu „Lietuva siūlo gerai išvystytą infrastruktūrą, o „Kormotech“ gamyklos atidarymas tik dar kartą parodo didėjantį Lietuvos regionų konkurencingumą dėl gamybinių investicijų iš užsienio. Kartu,  tai yra puikus  mūsų šalies aukštos kvalifikacijos specialistų įvertinimas.“

Net 90 proc. naujosios gamyklos – automatizuota. „Nepaisant karantino, sumontavome pasaulyje pirmaujančių gamintojų („Selo“, „Somic“, „Lan“, „Karshnell“, „Steriflow“, „Ishida“ ir kt.) įrangą. Siekiame automatizuoti kuo daugiau procesų. Tai leis bendrovei per trumpą laiką padidinti  gamybos apimtis iki 20 000 tonų per metus“, – pasakoja gamybos vadovas Igoris Paranyakas.

„Kormotech“ sprendimas investuoti į šiuolaikišką ir automatizuotą gamyklą padarys teigiamą poveikį regiono verslo aplinkai – ne tik kuriant naujas darbo galimybes, bet ir prisidedant prie šiuolaikinių kompetencijų ugdymo. Sykiu, „Kormotech“ sustiprins ir Lietuvos gyvūnų ėdalo gamybos pramonę“, – teigia „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

Kėdainių Laisvosios Ekonominės Zonos valdybos narys Giedrius Valuckas džiaugiasi, kad „Kormotech“ pavyko sėkmingai įgyvendinti šį investicinį projektą, nors, pandemijos akivaizdoje, teko jį užbaigti nuotoliniu būdu.  „Aukščiausių standartų moderni, automatizuota gamykla jau dabar bendradarbiauja su vietinėmis įmonėmis tiek įrengimo, tiek operacinėse veiklose bei įdarbina įvairių kompetencijų specialistus, taip prisidėdama prie regiono vystymosi.“

„Mes kontroliuojame produktų kokybę 60-yje gamybos proceso taškų, todėl mūsų gaminiai atitinka europietiškus kokybės standartus pagal FSSC 22000. Naujojoje gamykloje planuojame gauti ir BRC bei IFS sertifikatus*“, – priduria I. Paranyakas

Visi produktai sukurti taikant JAV ir Europos gyvūnų mitybos specialistų parengtą unikalią technologiją bei vadovaujant Ukrainos veterinarams ir technologams.

Apie įmonę

„Kormotech Ltd.“ yra šeimos valdoma bendrovė bei viena pirmaujančių Ukrainos ėdalo katėms ir šunims gamintojų. Bendrovė turi dvi šlapio ir sauso ėdalo gyvūnams gamyklas Lvovo regione ir vieną gamyklą Kėdainiuose (Lietuvoje). „Kormotech“ eksportuoja gaminius į 31 šalį, įskaitant Jungtines Amerikos Valstijas, Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Prancūziją, Suomiją, Švediją, Nyderlandus, Ispaniją, Italiją, Lenkiją, Turkiją ir Čilę.

Bendrovė gamina produkciją su savo prekių ženklais „Optimeal“, „Club 4 paws“, „HAV! ™“, „MYAU! ™“ ir „Master“, o taip pat produkciją kitų užsakovų prekių ženklams.

*BRC sertifikatas yra tarptautiniu mastu pripažintas maisto saugos ir kokybės ženklas. Sertifikavimą vykdo akredituotoji sertifikavimo įstaiga, kuri atlieka auditą, kaip laikomasi standarte nustatytų reikalavimų. BRC vertina sertifikavimo įstaigas pagal jų techninius rodiklius ir klientų aptarnavimo efektyvumą.