“Kormotech” pradėjo kačių ir šunų maisto gamybos procesus

Praėjusią savaitę šeimos valdoma ukrainiečių bendrovė „Kormotech“ atidarė šunų ir kačių maisto gamyklą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje. Apie sprendimą investuoti būtent Kėdainių LEZe kalbamės su kompanijos Viešųjų ryšių atstovu Yaroslav Alokhin.

Kodėl savo investicijoms pasirinkote Kėdainių LEZ?

Mes pasirinkome investuoti Kėdainių LEZ’e, nes, viena vertus, tolimesnei plėtrai Europos rinkoje yra geografinių pranašumų, kita vertus, ji siūlo patraukliausias sąlygas verslui, visų pirma, mokesčių lengvatas 10 metų.

Kaip „Covid-19pandemija paveikė jūsų verslą visame pasaulyje?

Epidemija beveik nepaveikė mūsų kompanijos augimo. Nuo 2020 m. pradžios „Kormotechpardavimai išaugo 31%. Karantino sąlygomis įmonės gamyklos ir toliau dirba laikydamosi visų sanitarinių ir epidemiologinių normų, PSO rekomendacijų ir Ukrainos vyriausybės reikalavimų. Po 2020 m. 4 mėnesių mūsų eksportas į užsienį sudaro 18% visos pagamintos produkcijos. 2019 m. šis skaičius sudarė 13 proc.

Nurodykite naujausią gamybos technologiją, kuri yra įdiegta Jūsų įmonėje. Kokios yra pagrindinės savybės? Kodėl jos geresnės už kitų?

Gamykla yra aprūpinta pilnai automatizuota danų ir vokiečių įranga. Ukrainos „Kormotechekspertai, amerikiečių konsultantai ir Lietuvos inžinieriai teikia technologinio reguliavimo rekomendacijas.

Kiek modernių technologijų linijų turite savo gamykloje?

Planuojama, kad iš pradžių veiks viena moderni gamybos linija.

Kokie yra naujos gamyklos gamybos pajėgumai? Kiek tonų produkcijos numatoma pagaminti per mėnesį?

„Kormotechlietuviškos gamyklos pajėgumas yra 20 000 tonų šlapio naminių gyvūnų maisto per metus.

Kiek specialistų dirbs Jūsų naujoje gamykloje?

Naujoje gamykloje bus apie 70 darbo vietų.

Kokie pagrindiniai Jūsų gaminamo šunų ir kačių maisto privalumai?

Mūsų 4 prekės ženklus sudaro virš 500 pavadinimų, atitinkančių visus klientų poreikius: super-premium klasės Optimeal, pagamintas sausas maistas be grūdų ir šlapias maistas; Premium klasės Club 4 Paws – su sausu ir šlapiu maistu, didele užkandžių įvairove bei standartinis šunų maistas HAV! TM ir kačių maistasMYAU! TM.

Kiekvieną produktą kūrė naminių gyvūnų mitybos specialistai JAV ir Europoje, prižiūrint Ukrainos technologams, veterinarams ir Reguliavimo institucijoms. Mes kontroliuojame savo produktų maistinių savybių kokybę ir išsaugojimą 60 taškų visuose jų gamybos etapuose. Štai kodėl mūsų produktai atitinka aukščiausius Europos kokybės standartus pagal ISO 22000 ir FSSC 22000.

Kokios jūsų ambicijos Lietuvos rinkoje? Kokį savo produkcijos procentą planuojate parduoti Lietuvoje ir Europoje?

Tikimasi, kad Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje esanti gamykla galės padidinti šlapio naminių augintinių ėdalo gamybos pajėgumus. Tai logistiškai patogu mūsų Europos šalių klientams. Ambicingas tikslas – iki 2023 m. patekti į 50 geriausių šios pramonės įmonių.

 

Naujausios žinios

“Bär Cargolift“ pradėjo gamyklos statybas
2020-09-28
Vokiečių automobilinių krovinių liftų bendrovė “Bär Cargolift“ Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje pradėjo gamyklos statybos darbus. Planuojama, jog darbai turėtų būtų baigti 2021 m.  I ketvirtį. Kompanijos pritraukimas į Šiaulių LEZ ...
Svarbus viceministro M. Skuodžio vizitas Šiauliuose
2020-09-01
Praėjusią savaitę Šiauliuose lankėsi Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministras Marius Skuodis. Šiaulių meras Artūras Visockas, Šiaulių LEZ direktorius Artūras Klangauskas bei Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis ...
Tekstilinio kanapių pluošto gamintojas “Natūralus pluoštas” įsitvirtina pasaulio rinkose
2020-08-25
Kėdainių LEZ’e veikiantis kanapių pluošto perdirbimo fabrikas “Natūralus pluoštas” skaičiuoja jau antrą sezoną. 2019 m. į modernaus fabriko statybas investavus per 8,2 ml. eurų, bendrovė net 90% produkcijos eksportavo į ...

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.