Kėdainių laisvoji ekonominė zona

 • Kėdainių FEZ įkurta 2012 m.

 • Valdančioji bendrovė veiklą pradėjo 2014 m.

 • Pagrindinės žemės plotas – 130,55 ha. Verslo paskirčiai nuomojamas žemės plotas – 94,07 ha.

 • Sukurta infrastruktūra

 • Puiki strateginė vieta

 • 49 metų trukmės subnuomos sutartis

 • Daugiau nei 500 000 gyventojų 50 km spinduliu

 • Nuomojami sklypai: klientai gali rinktis

Planas

Pagrindiniai faktai

Kėdainių laisvoji ekonominė zona (LEZ) įkurta siekiant vystyti bei plėtoti ekonominę-komercinę ir finansinę veiklą. Ji garantuoja išskirtines ekonomines ir teisines sąlygas:

 1. Jokių pelno mokesčių pirmuosius 10 metų ir tik 7.5 % pelno mokesčio ateinančius 6 metus, į ilgalaikį turtą investuojant ne mažiau nei 1 mln. eurų.

 2. Jokio nekilnojamojo turto mokesčio.

 3. Jokio dividendų apmokestinimo užsienio šalių investuotojams Kėdainių LEZ.

Mokesčiai

Mokesčiai LEZ (%)

Įprastas mokesčių tarifas (%)

Pelno mokestis

pirmus 10 metų – 0, ateinančius 6 metus – 7,5

15

Nekilnojamojo turto mokestis

0 0,3-3

Dividendų mokestis

0 15

Infrastruktūra

Image 381 Energijos tiekimo sistemos

Image 390 Gatvės ir jų apšvietimas

Image 385 Buitinės nuotekos

Image 395 Dujos

Image 382 Lietaus nuvedimo sistemos

Image 391 Vandens tiekimas

Image 386 Geležinkelio tiesimo galimybė tik Kėdainių LEZ

Palankus vietinės valdžios požiūris

LEZ įstatymai ir efektyvus infrastruktūros panaudojimas garantuoja palankesnes sąlygas užsienio ir mūsų šalies investuotojams bei naujų darbo vietų steigimą. Taikomos įvairios mokesčių paskatos,  vystomos tarptautinės krovinių transportavimo paslaugos, prekyba ir gamyba.

Kėdainių rajono savivaldybė visada stengiasi pateikti palankiausius sprendimus potencialiems investuotojams ir daro viską, kad Kėdainių rajonas taptų regioniniu vidurio Lietuvos centru, kuriančiu didelę pridėtinę vertę turinčią pramonę ir taikančiu žinių ekonomiką.

Plačiau apie Kėdainius

Investicijos

Kėdainių rajono ir gana didelės Kėdainių miesto dalies vystymasis priklauso nuo Europos Sąjungos paramos ir kitų užsienio investicijų. ES fondų parama reikšmingai prisideda prie rajono transporto infrastruktūros ir inžinerinės pramonės plėtros, švietimo, kultūros, sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų modernizacijos ir kt.

Pramonė

Kėdainių regionas, įsikūręs geografiniame Lietuvos centre, yra vienas didžiausių ir galingiausių visoje Kauno apskrityje. Kėdainiai, kurdami didžiausią pridėtinę vertę pramonėje, pasižymintys dideliu žemės ūkio produkcijos kiekiu, puikiu prekybos paslaugų tinklu ir besivystančia verslo paslaugų infrastruktūra, pritraukia daugiausiai tiesioginių užsienio investicijų visoje apskrityje. 

Architektūra

Kėdainių apylinkėse apstu turistų lankomų vietų, kurios turtingos ne tik savo istorija, bet ir natūraliu gamtos grožiu. Unikaliu išdėstymu pasižymintis Kėdainių senamiestis mums šiandien primena apie skirtingus istorijos laikotarpius ir tradicinius bei unikalius daugybės Kėdainiuose gyvenančių tautų architektūros stilius. Žymusis senamiestis vilioja ir vietinius, ir užsienio turistus.

Kėdainių laisvoji ekonominė zona

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.