Lietuvos įmonės domisi investuotojais iš užsienio arba partnerių bei klientų kompanijų integracija

2020 m. kilusi pasaulinė koronaviruso Covid-19 sukelta pandemija pasaulio ekonomikai pateikė vieną didžiausių išbandymų per pastarąjį šimtmetį. Lyginant su kitomis ES valstybėmis, Lietuvos ekonomika buvo viena iš mažiausiai nukentėjusiųjų. Pramonės sektorių pandemija taip pat įtakojo ne itin palankiai, tačiau kai kurių įmonių pardavimai išaugo netgi daugiau nei 2019 m.

Kuschman&Wakefield duomenimis, Lietuva patenka į šalių TOP12 pagal kaštų kriterijų, kaip viena patraukliausių šalių investicijoms pramonės srityje. Lietuva taip pat patenka į pasaulio TOP24 pagal “Atstatymo” (Bouncebackability) kriterijų. Šis kriterijus nurodo šalies pajėgumą iš naujo paleisti gamybos procesus po nuosmukio.

Apklausus pramonės įmones, veikiančias Lietuvoje, paaiškėjo, kad 2020 m. ketvirto ketvirčio rezultatai bus prastesni nei 2019 m. Kita vertus, yra šios srities lyderių, kurių pardavimai auga ir planuojama viršyti netgi 2019 metų lygį. Tai neabejotinai teigiamai įtakos bendruosius metų rezultatus. Šiuo laikotarpiu pardavimus pramonės srityje ypač suaktyvino prekyba su Skandinavijos šalimis.

Atkreipiame dėmesį į BVP pokytį Europoje pirmosios pandemijos bangos metu.

Lietuvoje 20% BVP generuoja būtent pramonės sektorius.

Besikeičiant ekonominėms sąlygoms pasaulyje, yra Lietuvos įmonių, užsienyje ieškančių klientų ar partnerių susijungimui bei naujų verslo struktūrų kūrimui. Įmonės yra pasiruošusios integracijai, nes yra orientuotos į skaitmenizacijos procesus bei darbo našumo didinimą, todėl turėtų stipresnes pozicijas konkuruoti pasaulinėse rinkose.

Antroji opcija užsienio investuotojams – gamyklų statymas ir verslo plėtra Lietuvoje, kur Laisvosiose Ekonominėse Zonose yra sukurtos išskirtinės mokestinės ir teisinės  sąlygos verslui. Kompanijoms, pageidaujančioms investuoti Šiaulių ir Kėdainių LEZ, visapusiškai padeda vadovų profesionalų komanda.

Investuojant Kėdainių ir Šiaulių LEZ’uose investuotojams siūlome parengtą infrastuktūrą bei konkrečių naudų paketą.

Naujausios žinios

Investicijų galimybės Lietuvoje
2020-11-23
Pasaulinė pandemija dideliam skaičiui Europos ir Lietuvos kompanijų sutrikdė plėtros planus.  Kita vertus, net prasidėjus antrajai pandemijos bangai Lietuva pozicionuojama kaip viena mažiausiai nuo Covid-19 nukentėjusių valstybių Europos Sąjungoje. Analizuojant ...
Inovatyviausių Kėdainių krašto verslininkų apdovanojimai
2020-11-16
Lapkričio 13 d. Kėdainių rajono savivaldybės iniciatyva įvyko virtualūs Inovatyviausių Kėdainių krašto verslininkų apdovanojimai. Kiekvienais metais Kėdainių rajono savivaldybė apdovanoja verslus, daugiausia nusipelniusius šio regiono plėtrai, naujų darbo vietų kūrimui ...
Konferencija „Making Industry 4.0 Real“
2020-11-06
Lietuvos gamyba dar kartą parodė atsparumą krizėms! Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos pramonė greitai atsigauna, o gamybos apimtys yra didesnės nei 2019 m. 2020 m. sausio – rugsėjo mėnesiais ...

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.